4x NEJ KOSTARIKA - 14 denní pobyt

Tato trasa Vás zavede do čtyř turisticky vyhlášených oblastí Kostariky. Vzdálenosti nejsou velké, takže většinu času máte na průzkum těchto míst. Jedná se o kombinaci aktivní sopky, tropického deštného pralesa, vodních labyrintů kostarické „malé Amazonie“ a odpočinku na pohádkových plážích Karibiku.

Sopka Arenal – donedávna jedna z 10 nejaktivnějších činných sopek na světě se spoustou turistických stezek všech náročností v jejím okolí, vodopády, závěsné mosty, termální prameny.

Nížinná oblast Sarapiquí – životem kypící tropický deštný prales.

Národní Park Tortuguero – tento národní park je z podstatné části tvořen labyrintem přírodních vodních kanálů obklopených bujnou tropickou vegetací.  Množství vodního ptactva, kajmanů i dalších živočichů.

Pláže jižního Karibiku  - nádherné písečné pláže a tyrkysové moře, korálové útesy  a mnoho snadno pozorovatelných divokých zvířat  jako jsou malpy, vřešťani, lenochodi a mnoho dalších.

Den po dni:

1.den - ČR – San José, Kostarika
Přílet a přejezd na nocleh v blízkosti letiště

2.den - San José – Sopka Arenal
Přejezd z hlavního města směr k sopce, dojezd do hotelu, ubytování, odpočinek, případně kratší vycházka v okolí.

3.den - Okolí sopky Arenal
Lehčí pěší vycházka po některé z místních turistických stezek na úpatí sopky, či návštěva vyhlášených závěsných mostů – při pěkném počasí nádherné výhledy na sopku a její okolí.

4.den - Okolí sopky Arenal
V ranních hodinách se vydáte na fyzicky náročnějšívýstup k bočnímu neaktivnímu kráteru sopky Arenal- Cerro Chato. Po cca dvouhodinovém výstupu Vás čeká příjemné osvěžení v zelené laguně zatopeného bývalého kráteru.
V odpoledních / večerních hodinách odpočinek v místních termálních lázních.

5.den - Okolí sopky Arenal
Tento den můžete strávit některou z dalších aktivit, které tato oblast nabízí: návštěva 70 m vysokého vodopádu Fortuna, jízdy na koni okolo přehrady Arenal, jízdy na kajaku, adrenalinové sporty jako např. místní lanové dráhy (Canopy), na kterých projedete nad již výše zmíněným vodopádem ve výšce 180 m nad zemí, a kde nejdelší lano dosahuje téměř 1 km délky.
V odpoledních hodinách přejezd do oblasti Puerto Viejo de Sarapiquí.

6.den - Okolí Puerto Viejo de Sarapiquí
V ranních hodinách navštívíte jednu ze soukromých přírodních rezervací.
Můžete podniknout výpravu za zdejší specialitou – bílými netopýry, či za pralesničkami – pestře zbarvenými malými žabičkami, jejichž jed Indiáni používali na hroty svých šípů, nebo se vydat na sladkou výpravu za čokoládou – tak jak ji kdysi vyráběli původní obyvatelé této země.
Odpoledne si odpočinete při plavbě motorovým člunem po řece Sarapiquí, kde Vás překvapí množství zdejší divoké fauny , která je na řece k vidění  -  říční želvy, zelení leguáni, kajmani a krokodýli, mnoho druhů vodního ptactva – volavky, ibisové, anhingy, v korunách stromů hluční vřešťani.

7.den - Puerto Viejo de Talamanca – Tortuguero
Tento den se přepravíte do odlehlého národního parku Tortuguero, který je přístupný jen po vodě či vzduchem.Lacinější lodní přeprava je sama o sobě velmi krásným zážitkem – to však platí i o přeletu malým letadýlkem, které trasu volí tak, aby návštěvníkům poskytlo nezapomenutelné výhledy na zdejší vodní labyrint a neproniknutelnou džungli, která ho obklopuje.

8.den - Národní park Tortuguero a jeho okolí
Dnes se za úsvitu projedete na kajacích či kánoích po místních vodních kanálech, zajedete až do spleti zdejších mangrovových porostů abyste spatřili číhající kajmany, volavky, ibisy a mnoho dalších druhů vodního ptactva. Budete obdivovat neproniknutelnou zelenou hradbu, kterou tvoří zdejší vegetace podél vodních toků.
Odpoledne si můžete projít několik pozemních stezek vedoucích zdejším parkem, projít se vesničkou a v nočních hodinách se vydat na další „lov beze zbraní“ na místní dlouhou pláž, kam několik měsíců v roce připlouvá naklást svá vejce hned několik druhů mořských želv.

9.den - Národní park Tortuguero – pláže jižního Karibiku
Dopoledne ještě strávíte odpočinkem či kratšími procházkami v okolí vesničky Tortuguero, ale kolem poledního se již vydáte na cestu k poslednímu místu Vašeho pobytu - k plážím jižního Karibiku.

10.den - Relax na plážích jižního Karibiku
Tento den můžete věnovat zcela jen relaxaci na pláži, nebo ho můžete zkombinovat s nenáročnou procházkou národním parkem Cahuita.

11.den - Průzkum oblasti jižního Karibiku
Tato oblast nabízí opět mnoho možností jak svůj čas zde strávit, od návštěvy indiánské rezervace po jízdy na kajacích, koních, čtyřkolkách či další pěší túry v okolních přírodních rezervacích, relaxace v místích reagee barech, ochutnávka zdejších lahodných pokrmů připravovaných na kokosovém mléce atd.

12.den - Relaxace na pláži či průzkum okolí jižního Karibiku
Zdejší rovinatý terén je ideální pro jízdu na kole – může tak v klidu během dne projet ty nejhezčí pláže v okolí. Najdete zde i několik míst s korálovým útesem – a ideálními podmínkami pro šnorchlování. V určitých měsících v roce zde najdete  i pláž se silným příbojem – ideálním místem pro surfování.

13.den - Jižní Karibik – Alajuela (městečko poblíž letiště Juan Santamaría)
Dopoledne si ještě naposledy užijete zdejšího moře a písečných pláží. V odpoledních hodinách se vydáte na zpáteční cestu k hlavnímu městu a do blízkosti letiště.

14.den - Odlet z Kostariky zpět do ČR


Kdy vyrazit? Pro tuto trasu jsou nejideálnější následující měsíce: březen - květen a září - říjen
Měsíce s nejsilnějšími dešťovými srážkami: obvykle prosinec - leden a červenec

Naše tipy pro tuto trasu: Zpomalte svůj postup a před přejezdem k sopce Arenal, podnikněte kratší průzkum centrálního údolí (okolí hlavního města s řadou zajímavých sopek či návštěvou některého z muzeí hlavního města)

V případě zájmu o tento program nás kontaktujte na emailu: jana@bajecna-kostarika.com Do předmětu zprávy prosím uveďte název tohoto programu: 4x NEJ Kostarika