Týdenní trek z hor k pobřeží Tichého oceánu

Poznejte dosud divokou a panenskou Kostariku mimo běžně přístupné stezky!
Nabízíme vám speciální 8 denní trek z Hory Smrti (3400 m.n.m.) až k pobřeží Tichého oceánu.
Čeká Vás sestup ze třetí nejvyšší hory Kostariky až k mořskému národnímu parku Manuel Antonio (120 m.n.m.).

Individuální výprava - kdykoliv během roku
Hromadné výpravy  se nabízí v následujících termínech:
2014: 22.06, 30.11., 28.12.
2015:  15.02., 15.03., 19.04., 21.06, 13.09., 28.12.

Během cesty zažijete téměř všechny druhy tropické vegetace, počínaje Páramem. Projdete pohádkovým mlžným a tropickým deštným lesem, zaplavete si v křišťálově čistých říčkách a pod vodopády, nocovat budete uprostřed přírody v prostých přírodních lodgích. Ráno Vás bude probouzet ptačí koncert a po snídani se vydáte na pěší pochod, který Vás provede místy s neuvěřitelnou druhovou biologickou rozmanitostí. Místy, kde se vyskytuje více jak 400 ptačích druhů. Budete moci spatřit vzácného kvesala, posvátného ptáka Mayů, stejně tak jako tukany a další ptactvo.  Doprovod Vám budou dělat vřešťani a nosálové.
Tato výprava je výsledkem rozvojového projektu řeky Savegre, který se snaží nabídnout turistiku v harmonii s přírodou.

Program: 

1.den :  Přílet, transfer do hotelu El Marañon v La Trinidad ve městě Colon, zasazený do nádherné tropické zahrady v nadmořské výšce 1000 m.n.m. na svazích sopky Poás.

2. den:  Pěší túra přes kávové plantáže.
Po snídani s Vámi průvodce prodiskutuje všechny detaily programu cesty. Poté se vydáte na pěší túru směrem vzhůru nad hotel, odkud se Vám naskytne nádherný výhled na celé centrální údolí. Dojdete až ke kávové plantáži, kde budete moci prvně nahlédnout do druhového bohatství této země.

3. den: Cerro de la Muerte – San Gerardo de Dota  
Brzy ráno Vás čeká transfer vzhůru do pohoří Talamanca, jižně od San José až na Horu Smrti, do nadmořské výšky 3400m.n.m.  Váš dnešní pochod začnete v oblasti Párama (vysokohorská oblast bez stromů) a čeká Vás značně strmý sestup z hory přes mlžný les plný bromélií směrem k malé vesničce San Gerardo, ležící v kouzelném údolí a vyhlášené bohatým výskytem kvesalů, kteří zde hnízí. Toto údolí je jedním z mála míst v Kostarice, kde se pěstují jabloně a broskvoně.
Dnešní pochod je 14 km dlouhý a zabere zhruba 5 hodin. Ubytování v dřevěných chatách Sueňos del Bosque.

4. den:  Kvesal chocholatý - Providencia de Dota
Ještě před snídaní se vydáte na krátkou procházku s cílem pozorování kvesala.  Tento den Vás čeká klidná, pohodová pěší túra do Providencie.  Budete procházet nejvyhlášenějšími kávovými oblastmi země. Trasa je dlouhá 12 km a zabere zhruba 4-5 hodin chůze.
Poté co se ubytujete  v přírodní logei La Cascada, budete mít příležitost navštívit ekologickou kávovou plantáž, která produkuje Fair Trade kávu a poté navštívíte farmu Mora, která pěstuje více jak 110 druhů zeleniny a ovoce opět ekologickým způsobem včetně recyklace odpadu.

5. den:  Túra do La Chaqueta
Brzy ráno Vás čeká pěší túra do La Chequeta s velmi prudkým výškovým rozdílem celých 1500 m a s prudkou změnou okolní vegetace. Zde podstatná část tropického lesa byla změněna na pastviny. V teplém podnebí zhruba ve výšce 700m.n.m. strávíte noc v rustikální dřevěné chatě, velmi daleko od jakékoliv "civilizace", v místě, kde dříve pohýbal indiánský kmen Brunca.
Trasa je dlouhá 25 km a půjdete ji zhruba 8 hodin.

6. den:  Piedras Blancas – San Isidro
Po osvěžující koupeli v řece se vydáte na pochod směrem k San Isidro de Dota se zastávkou v Piedras Blancas (425 m.n.m.)  v domě rodiny Granados. Zde se vydáte na průzkum teakové plantáže. poté trasa pokračuje bohatým tropickým lesem  až k ranči Tinamů, lodgi ve které strávíte dnešní noc. Trasa je 10 km dlouhá a trvá zhruba 4 hodiny. Odpoledne můžete podniknout další pěší procházky v okolí lodge nebo se projet na koních.

7. den: San Isidro – Quebrada Arroyo - Los Campesinos
Brzy ráno se vydáte na pochod k přírodní rezervaci Los Campesinos v Quebrada Arroyo. Vstoupíte do ní přímo přes jejich vyhlídkovou trasu, kde opět můžete obdivovat řeku Savegre. Trasa je 15 km dlouhá a zabere mezi 3-4 hodinami chůze. Odpoledne můžete relaxovat v chladivých vodách pod nádherným  vodopádem a  můžete si přejít úžasný závěsný most nad řekou. Noc strávíte v místním lodgi.

8 den: Londres -  Playa Manuel Antonio
Dnes Vás čeká poslední pěší pochod ve stínu tropického lesa do Londres (kostarický Londýn), kde se rozloučíte s průvodci. Trasa měří 7 km a zabere zhruba 3 hodiny chůze po příjemné lesní cestě.
Taxi Vás pak odveze do hotelu v Manuel Antonio, kde se můžete konečně vrhnout do teplých vod Pacifiku.