Programy cest po Kostarice

Horské túry

chata v Údolí ticha
Velký pochod Údolím Ticha na jihu Kostariky
Výchozím bodem pro tuto výpravu je stanice Altamira, hlavní oficiální vstup mezinárodního parku La Amistad, 2 km od centra ASOPROLA. Zdejší stezka je přibližně 15 km dlouhá, pochod trvá většinou 8 hodin, cílem je horská prostá chata, která slouží jako útočiště a místo noclehu pro návštěvníky parku La Amistad. Z důvodu náročnosti této stezky, minimální čas nutný pro podniknutí tohoto treku jsou tři dny.
vodopád Nevěstin závoj
Treky na Nicoyském poloostrově - přírodní rezervace Karen Mogensen
Rezervace má rozlohu 900 hektarů a chrání jednu z ekologicky nejbohatších oblastí celého poloostrova. Oblast je nesmírně bohatá na rostlinsto a zvěř a zároveň se jedná o velmi působivou krajinu s mnoha průzračnými vodopády, jako například vodopád Nevěstin závoj. Většina nejdůležitějších řek poloostrova pramení právě zde.
Kvesal v Kostarické přírodě
Týdenní trek z hor k pobřeží Tichého oceánu
Poznejte dosud divokou a panenskou Kostariku mimo běžně přístupné stezky! Nabízíme vám speciální 8 denní trek z Hory Smrti (3400 m.n.m.) až k pobřeží Tichého oceánu. Čeká Vás sestup ze třetí nejvyšší hory Kostariky až k mořskému národnímu parku Manuel Antonio (120 m.n.m.).