Proč se stát dobrovolníkem?

Nas svet ma bohuzel daleko k dokonalosti, at chceme ci nechceme, kazdy si to jednou uvedomi. Rozdil je v pristupu, jak s timto vedomim nalozime. Jedni si reknou, proc se trapit, ja to stejne nezmenim. Ti druzi si vsak polozi otazku, co muzu udelat proto, aby se situace zlepsila.
A prave tento pristup nam dava do rukou mocnou zbran.  Jedinec sice svet nezmeni, ale kazdy z nas muze svym pristupem prispet k tomu, aby byl alespon o krapet lepsi. Vysadite-li strom, ktery poroste dalsich sto let, ci vykouzlite-li detsky usmev tam, kde driv byly slzy, uz jen to je dostatecny duvod proc se stat dobrovolnikem. Navic, dobrovolnictvi obohati i Vas osobne:
- hlubsi poznani velmi odlisne kultury a hodnot Vas prinuti prehodnotit radu zazitych stereotypu a omylu.
- setkani s radou velmi vyjimecnych lidi, navazani novych pratelstvi
- moznost poznat mista i veci, ktere beznym turistum zustavaji skryty
- zazitky, o kterych se Vam ani nezdalo

Ale asi nejdulezitejsi ze vseho povazuji fakt, ze Vas pohled na svet se rozsiri a prohloubi. Dostanete prilezitost naucit se respektovat jine lidi s nazory a hodnotami naprosto odlisnymi od Vasich. Nemusite s nimi souhlasit, ale dulezite je mit k nim respekt. Budte si jisti, ze dobrovolnicky pobyt bude velmi obohacujici zivotni zkusenosti, ktera Vas promeni.
Verim tomu, ze kdyby kazdy jedinec na teto planete stravil alespon sest mesicu jako dobrovolnik v naprosto cizi kulture, svet by byl o mnoho hezcim mistem - protoze, prestoze jedete pomoci druhym - nejvetsi zmena se odehrava uvnitr Vasi mysli a srdce.

Je dobrovolnictví pro Vás?

Jste schopní kempování? Vydržíte po nějakou dobu bez horké vody a elektřiny?
Jste dostatečně otevření přijmout a respektovat cizí kulturu, zcela odlišné hodnoty a životní styl?
Jste v pohodě sami se sebou? (Můžete prožít pocity osamění, nepochopení, izolovanosti)

Dobrovolnictví - to je opravdová škola života.
Každou minutu, každý den, budete studentem a záleží jen na Vás co si z výuky odnesete!

Takže pokud Váš zájem stále trvá, čtěte dál.

Fotogalerie: Dobrovolníci v Kostarice

SPECIÁLNÍ NABÍDKY

Relaxace na pláži se španělštinou a mlžné hory Monteverde

01.11.2009 19:43
Zdokonalte se ve španělském jazyce během jeden – dvou týdenního intenzivního kurzu (20h týdně) a zároveň relaxujte v Sámaře, na krásné a klidné pláži Tichého oceánu. Načež se přesuňte do stále zeleného mlžného tropického pralesa a staňte se na jeden až dva týdny dobrovolníkem...